Nasz Zespół

Zespół MentalClinic tworzy kadra doświadczonych lekarzy i terapeutów,  którzy współpracując ze sobą, zapewniają kompleksową opiekę i specjalistyczną pomoc w diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych i problemów sfery emocjonalnej.

Nasza praca jest dla nas pasją. Wierzymy, że każdy człowiek jest unikatową jednostką,  na swój sposób przeżywającą różne emocje, dlatego do problemów naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie, z empatią, szacunkiem i pełnym zaangażowaniem. Staramy się budować relacje oparta na wzajemnym zaufaniu, gwarantując dyskrecję i proponując najlepsze metody leczenia.

Interdyscyplinarne i holistyczne spojrzenie na naturę człowieka, pozwalają nam na dobór odpowiednich metod terapeutycznych i zaplanowanie właściwego kompletnego procesu leczenia.

Naszą pracę terapeutyczną poddajemy stałej superwizji, stawiając na jakość i profesjonalizm świadczonych usług.


dr Dorota Lipnicka-Kaniowska

Specjalista psychiatra, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w szkoleniu. Ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Swoją wiedzę z zakresu psychoterapii poszerza w Centrum CBT w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego pracując na oddziałach psychiatrycznych stacjonarnych i dziennych, na oddziale odwykowym, oddziale leczenia nerwic, w poradniach zdrowia psychicznego. Od 2009 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Współpracuje z Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu oraz Centrum Kaniowscy Dermapuls we Wrocławiu.

W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.


dr Andrzej Hanasiewicz

Specjalista psychiatra. Doświadczony lekarz, przez wiele lat ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Lubiążu. Posiada bogate doświadczenie w praktyce ambulatoryjnej. Ostatnio pracuje głównie na oddziale Dziennym w Lubinie. Entuzjasta nurkowania.


mgr Magdalena Dubas

Psycholog (specjalność kliniczna), terapeuta Otwartego Dialogu,  w trakcie   czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym.   Interesuje się także metodami uważności- mindfullness. Absolwentka Uniwersytetu SWPS, prawnik (Uniwersytet Wrocławski). Członek polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB).

Prowadzi i koordynuje badania psychologiczne na Uniwersytecie humanistyczno -społecznym SWPS w projektach naukowych współfinansowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej oraz Narodowe Centrum Nauki.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach szpitalnych (Wałbrzych,Wrocław), w CPP w Radwanicach w Centrum Zaburzeń Odżywiania na oddziale ambulatoryjnym i stacjonarnym oraz Fundacji Non Licet.


mgr Radosław Kucharski

Psycholog o specjalności klinicznej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwent czteroletniej szkoły psychoterapii, członek  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy stosuje podejście psychodynamiczne z akcentem na psychoterapię wglądową, szczególnie bliskie jest mu rozumienie psychoanalityczne.  Uczestniczy w seminarium superwizyjno-teoretycznym poświęconym pracy psychoanalitycznej z osobami dorosłymi  prowadzonym przez Marcina Wiśniewskiego i Piotra Dworczyka  psychoanalityków i superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Pracuje zgodnie ze standardami P.T.P  oraz kodeksem etyki zawodowej.

Od 2005 lat zajmuje się terapią osób uzależnionych oraz osób cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania (anoreksja, anoreksja bulimiczna).   Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w kryzysie życiowym, cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń nastroju.


dr Aleksandra Słowińska

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta. Wykształcenie zdobywała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt. Absolwentka Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego. Uczestniczka, ale także autorka wielu kursów, szkoleń i treningów dotyczących psychologii i psychoterapii.

Od 2007 roku zajmuje się pracą z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe oraz na zaburzenia nastroju. Współpracuje także z klientami, którzy nie doświadczają klinicznych problemów, jednak przeżywają trudne chwile, stoją przed ważnymi decyzjami lub po prostu chcą zastanowić się nad swoim życiem. W pracy terapeutycznej integruje techniki poznawczo-behawioralne z podejściem humanistycznym.

 


  mgr Monika Zgarda

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień, Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych, Studium Psychologii Sądowej oraz liczne szkolenia dotyczące pracy z ofiarami i sprawcami przemocy.

Doświadczenie kliniczne zdobywała w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, Ośrodku Badawczo – Naukowo – Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie, Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” we Wrocławiu oraz Pracowni Konsultacji i Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała w Oddziale Terapeutycznym dla osób uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w Brzegu. Aktualnie zajmuje się diagnozą psychologiczną w Ośrodku Diagnostycznym AŚ Wrocław.

Swoje kompetencje poszerza uczestnicząc w całościowym kursie psychoterapii w nurcie systemowo – ericksonowskim. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.


mgr Magdalena Nowicka-Chwastyk

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Interwencji Kryzysowej. Aktualnie w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu terapeuty systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, w Poradni Zdrowia Psychicznego MSW we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Onkologii, w Centrum Neuropsychiatrii Nauromed we Wrocławiu oraz w Pracowni Konsultacji i Poradnictwa przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu diagnozy i terapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. .

W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

 


 mgr Paulina Grzegorek

Psycholog, mediator, interwent kryzysowy.
Swoje doświadczenie zdobywała współpracując z Fundacją Wrocławskiego      Hospicjum dla Dzieci, Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą oraz    placówkami edukacyjnymi. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dobry    Mediator, prowadzi mediacje sądowe w sprawach rodzinnych.
Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła studia   podyplomowe  na Uniwersytecie humanistyczno-społecznym SWPS na   kierunkach „Kryzys i  interwencje kryzysowe” oraz „Mediacje rodzinne i   małżeńskie”.
Aktualnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie   poznawczo-  behawioralnym.

 

 


mgr Aneta Kieza – Smoluch

Psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka szkoły psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W ramach prowadzonej praktyki udziela konsultacji psychologicznych oraz prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży doświadczających trudności w obszarze zaburzeń nastroju, w kryzysie życiowym, zaburzeń osobowości. Pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczestniczy w seminarium teoretyczno-superwizyjnym u psychoanalityków i superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje zgodnie ze standardami P.T.P oraz zawodowym kodeksem etycznym. W swojej pracy pracuje psychodynamicznie i pogłębia rozumienie pacjenta poprzez myślenie analityczne.   

 

 

 


mgr Aneta Sieradzka-Piędel

Psycholog i psychoterapeuta (w trakcie certyfikacji), członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Psychologicznego.
Prowadzi psychoterapię indywidualną, par oraz rodzin. Pomaga osobom przeżywającym kryzysy życiowe oraz trudności uniemożliwiające codzienne pozytywne funkcjonowanie, jak lęki, stany depresyjne, problemy w relacjach. Specjalizuje się w problemach z obszaru psychosomatyki i somatopsychologii.
W swojej pracy, podążając za potrzebami i dostosowując się do wieku klienta, integruje różne nurty terapeutyczne. Wykorzystuje głównie techniki z zakresu podejścia systemowo-ericksonowskiego, uzupełniając oddziaływania o metody terapii poznawczo-behawioralnej czy psychodynamicznej.

 


REJESTRACJA:                                                  

Renata Borkowska

Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w opiece psychiatrycznej. Pracowała na oddziałach szpitalnych, z MentalClinic związana od początku działalności gabinetu.