Nasz Zespół

Zespół MentalClinic tworzy kadra doświadczonych lekarzy i terapeutów,  którzy współpracując ze sobą, zapewniają kompleksową opiekę i specjalistyczną pomoc w diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych i problemów sfery emocjonalnej.

Nasza praca jest dla nas pasją. Wierzymy, że każdy człowiek jest unikatową jednostką,  na swój sposób przeżywającą różne emocje, dlatego do problemów naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie, z empatią, szacunkiem i pełnym zaangażowaniem. Staramy się budować relacje oparta na wzajemnym zaufaniu, gwarantując dyskrecję i proponując najlepsze metody leczenia.

Interdyscyplinarne i holistyczne spojrzenie na naturę człowieka, pozwalają nam na dobór odpowiednich metod terapeutycznych i zaplanowanie właściwego kompletnego procesu leczenia.

Naszą pracę terapeutyczną poddajemy stałej superwizji, stawiając na jakość i profesjonalizm świadczonych usług.


dr Dorota Lipnicka-Kaniowska

Specjalista psychiatra, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w szkoleniu. Ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Swoją wiedzę z zakresu psychoterapii poszerza w Centrum CBT w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego pracując na oddziałach psychiatrycznych stacjonarnych i dziennych, na oddziale odwykowym, oddziale leczenia nerwic, w poradniach zdrowia psychicznego. Od 2009 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Współpracuje z Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu oraz Centrum Kaniowscy Dermapuls we Wrocławiu.

W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.


dr Andrzej Hanasiewicz

Specjalista psychiatra. Doświadczony lekarz, przez wiele lat ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Lubiążu. Posiada bogate doświadczenie w praktyce ambulatoryjnej. Ostatnio pracuje głównie na oddziale Dziennym w Lubinie. Entuzjasta nurkowania.


 


dr Małgorzata Sidorowicz 

Lekarz pediatra, specjalista medycyny rodzinnej. Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej .

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w POZ. Ma za sobą kilkuletni staż pracy w brytyjskiej służbie zdrowia.

Ukończyła kurs diagnostyki neurorozwojowej oraz medycyny sportowej .

Prywatnie mama dwóch dorosłych synów. W wolnym czasie lubi spotkania towarzyskie, taniec oraz gotowanie.


mgr Magdalena Dubas

Psycholog (specjalność kliniczna), terapeuta Otwartego Dialogu,  w trakcie   czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym.   Interesuje się także metodami uważności- mindfullness. Absolwentka Uniwersytetu SWPS, prawnik (Uniwersytet Wrocławski). Członek polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB).

Prowadzi i koordynuje badania psychologiczne na Uniwersytecie humanistyczno -społecznym SWPS w projektach naukowych współfinansowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej oraz Narodowe Centrum Nauki.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach szpitalnych (Wałbrzych,Wrocław), w CPP w Radwanicach w Centrum Zaburzeń Odżywiania na oddziale ambulatoryjnym i stacjonarnym oraz Fundacji Non Licet.


mgr Radosław Kucharski

Psycholog o specjalności klinicznej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwent czteroletniej szkoły psychoterapii, członek  Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W swojej pracy stosuje podejście psychodynamiczne z akcentem na psychoterapię wglądową, szczególnie bliskie jest mu rozumienie psychoanalityczne.  Uczestniczy w seminarium superwizyjno-teoretycznym poświęconym pracy psychoanalitycznej z osobami dorosłymi  prowadzonym przez Marcina Wiśniewskiego i Piotra Dworczyka  psychoanalityków i superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Pracuje zgodnie ze standardami P.T.P  oraz kodeksem etyki zawodowej.

Od 2005 lat zajmuje się terapią osób uzależnionych oraz osób cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania (anoreksja, anoreksja bulimiczna).   Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w kryzysie życiowym, cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń nastroju.


 

dr Aleksandra Słowińska

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta. Wykształcenie zdobywała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt. Absolwentka Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego. Uczestniczka, ale także autorka wielu kursów, szkoleń i treningów dotyczących psychologii i psychoterapii.

Od 2007 roku zajmuje się pracą z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe oraz na zaburzenia nastroju. Współpracuje także z klientami, którzy nie doświadczają klinicznych problemów, jednak przeżywają trudne chwile, stoją przed ważnymi decyzjami lub po prostu chcą zastanowić się nad swoim życiem. W pracy terapeutycznej integruje techniki poznawczo-behawioralne z podejściem humanistycznym.

 


  mgr Monika Zgarda

 

 

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień, Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych, Studium Psychologii Sądowej oraz liczne szkolenia dotyczące pracy z ofiarami i sprawcami przemocy.

Doświadczenie kliniczne zdobywała w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, Ośrodku Badawczo – Naukowo – Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie, Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” we Wrocławiu oraz Pracowni Konsultacji i Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała w Oddziale Terapeutycznym dla osób uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w Brzegu. Aktualnie zajmuje się diagnozą psychologiczną w Ośrodku Diagnostycznym AŚ Wrocław.

Swoje kompetencje poszerza uczestnicząc w całościowym kursie psychoterapii w nurcie systemowo – ericksonowskim. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

mgr Magdalena Nowicka-Chwastyk

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Interwencji Kryzysowej. Aktualnie w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu terapeuty systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, w Poradni Zdrowia Psychicznego MSW we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Onkologii, w Centrum Neuropsychiatrii Nauromed we Wrocławiu oraz w Pracowni Konsultacji i Poradnictwa przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu diagnozy i terapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. .

W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

 


 mgr Paulina Grzegorek

Psycholog, mediator, interwent kryzysowy.
Swoje doświadczenie zdobywała współpracując z Fundacją Wrocławskiego      Hospicjum dla Dzieci, Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą oraz    placówkami edukacyjnymi. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dobry    Mediator, prowadzi mediacje sądowe w sprawach rodzinnych.
Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła studia   podyplomowe  na Uniwersytecie humanistyczno-społecznym SWPS na   kierunkach „Kryzys i  interwencje kryzysowe” oraz „Mediacje rodzinne i   małżeńskie”.
Aktualnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie   poznawczo-  behawioralnym.

 


  mgr Marta Dorociak

Psycholog (Uniwersytet Wrocławski), seksuolog (studia podyplomowe Uniwersytetu SWPS w Katowicach), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, certyfikat PARPA nr 1887), psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie szkolenia (Krakowskie Centrum Psychodynamiczne).

Doświadczenie zdobywała m.in. w trakcie stażu w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapii Uzależnień, a także w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Pracowała w oddziale dla osób uzależnionych od środków odurzających i/lub substancji psychotropowych w Brzegu. Prowadziła zajęcia z profilaktyki uzależnień dla uczniów brzeskich szkół. Aktualnie pracuje w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, a także prowadzi terapię indywidualną oraz grupową w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Brzegu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychodynamicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.


REJESTRACJA:

                                                    

Renata Borkowska

Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w opiece psychiatrycznej. Pracowała na oddziałach szpitalnych, z MentalClinic związana od początku działalności gabinetu.