Nasz Zespół
Zespół MentalClinic tworzy kadra doświadczonych lekarzy i terapeutów, którzy współpracując ze sobą, zapewniają kompleksową opiekę i specjalistyczną pomoc w diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych i problemów sfery emocjonalnej.
Nasza praca jest dla nas pasją. Wierzymy, że każdy człowiek jest unikatową jednostką, na swój sposób przeżywającą różne emocje, dlatego do problemów naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie, z empatią, szacunkiem i pełnym zaangażowaniem. Staramy się budować relacje oparta na wzajemnym zaufaniu, gwarantując dyskrecję i proponując najlepsze metody leczenia.
Interdyscyplinarne i holistyczne spojrzenie na naturę człowieka, pozwalają nam na dobór odpowiednich metod terapeutycznych i zaplanowanie właściwego kompletnego procesu leczenia.
Naszą pracę terapeutyczną poddajemy stałej superwizji, stawiając na jakość i profesjonalizm świadczonych usług.
dr Dorota Lipnicka-Kaniowska
Specjalista psychiatra, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w szkoleniu. Ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Swoją wiedzę z zakresu psychoterapii poszerza w Centrum CBT w Warszawie, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego pracując na oddziałach psychiatrycznych stacjonarnych i dziennych, na oddziale odwykowym, oddziale leczenia nerwic, w poradniach zdrowia psychicznego. Od 2009 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską. Współpracuje z Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu oraz Centrum Kaniowscy Dermapuls we Wrocławiu.
W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
dr Andrzej Hanasiewicz
Specjalista psychiatra. Doświadczony lekarz, przez wiele lat ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Lubiążu. Posiada bogate doświadczenie w praktyce ambulatoryjnej. Ostatnio pracuje głównie na oddziale Dziennym w Lubinie. Entuzjasta nurkowania.
mgr Magdalena Dubas
Psycholog (specjalność kliniczna), terapeuta Otwartego Dialogu, w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Interesuje się także metodami uważności- mindfullness. Absolwentka Uniwersytetu SWPS, prawnik (Uniwersytet Wrocławski). Członek polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB).
Prowadzi i koordynuje badania psychologiczne na Uniwersytecie humanistyczno -społecznym SWPS w projektach naukowych współfinansowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej oraz Narodowe Centrum Nauki.
Doświadczenie zdobywała na oddziałach szpitalnych (Wałbrzych,Wrocław), w CPP w Radwanicach w Centrum Zaburzeń Odżywiania na oddziale ambulatoryjnym i stacjonarnym oraz Fundacji Non Licet.
mgr Radosław Kucharski
Psycholog o specjalności klinicznej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwent czteroletniej szkoły psychoterapii, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
W swojej pracy stosuje podejście psychodynamiczne z akcentem na psychoterapię wglądową, szczególnie bliskie jest mu rozumienie psychoanalityczne. Uczestniczy w seminarium superwizyjno-teoretycznym poświęconym pracy psychoanalitycznej z osobami dorosłymi prowadzonym przez Marcina Wiśniewskiego i Piotra Dworczyka psychoanalityków i superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Pracuje zgodnie ze standardami P.T.P oraz kodeksem etyki zawodowej.Od 2005 lat zajmuje się terapią osób uzależnionych oraz osób cierpiących z powodu zaburzeń odżywiania (anoreksja, anoreksja bulimiczna). Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w kryzysie życiowym, cierpiącym z powodu depresji, zaburzeń osobowości oraz zaburzeń nastroju.
dr Aleksandra Słowińska
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta. Wykształcenie zdobywała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt. Absolwentka Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego. Uczestniczka, ale także autorka wielu kursów, szkoleń i treningów dotyczących psychologii i psychoterapii.
Od 2007 roku zajmuje się pracą z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe oraz na zaburzenia nastroju. Współpracuje także z klientami, którzy nie doświadczają klinicznych problemów, jednak przeżywają trudne chwile, stoją przed ważnymi decyzjami lub po prostu chcą zastanowić się nad swoim życiem. W pracy terapeutycznej integruje techniki poznawczo-behawioralne z podejściem humanistycznym.
mgr Monika Zgarda
Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Terapii Uzależnień, Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych, Studium Psychologii Sądowej oraz liczne szkolenia dotyczące pracy z ofiarami i sprawcami przemocy.
Doświadczenie kliniczne zdobywała w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, Ośrodku Badawczo – Naukowo – Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie, Centrum Neuropsychiatrii „Neuromed” we Wrocławiu oraz Pracowni Konsultacji i Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała w Oddziale Terapeutycznym dla osób uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w Brzegu. Aktualnie zajmuje się diagnozą psychologiczną w Ośrodku Diagnostycznym AŚ Wrocław.
Swoje kompetencje poszerza uczestnicząc w całościowym kursie psychoterapii w nurcie systemowo – ericksonowskim. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
mgr Magdalena Nowicka-Chwastyk
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Interwencji Kryzysowej. Aktualnie w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu terapeuty systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym we Wrocławiu, w Poradni Zdrowia Psychicznego MSW we Wrocławiu, w Dolnośląskim Centrum Onkologii, w Centrum Neuropsychiatrii Nauromed we Wrocławiu oraz w Pracowni Konsultacji i Poradnictwa przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu diagnozy i terapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. .
W swojej pracy często łączy psychoterapię z farmakoterapią, prowadzi psychoedukację dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.
mgr Paulina Grzegorek
Psycholog, mediator, interwent kryzysowy.
Swoje doświadczenie zdobywała współpracując z Fundacją Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą oraz placówkami edukacyjnymi. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dobry Mediator, prowadzi mediacje sądowe w sprawach rodzinnych.
Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie humanistyczno-społecznym SWPS na kierunkach „Kryzys i interwencje kryzysowe” oraz „Mediacje rodzinne i małżeńskie”.
Aktualnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo- behawioralnym.
mgr Aneta Kieza – Smoluch
Psycholog o specjalności klinicznej, absolwentka szkoły psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W ramach prowadzonej praktyki udziela konsultacji psychologicznych oraz prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży doświadczających trudności w obszarze zaburzeń nastroju, w kryzysie życiowym, zaburzeń osobowości. Pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczestniczy w seminarium teoretyczno-superwizyjnym u psychoanalityków i superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje zgodnie ze standardami P.T.P oraz zawodowym kodeksem etycznym. W swojej pracy pracuje psychodynamicznie i pogłębia rozumienie pacjenta poprzez myślenie analityczne.
mgr Aneta Sieradzka-Piędel
REJESTRACJA:
Renata Borkowska
Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w opiece psychiatrycznej. Pracowała na oddziałach szpitalnych, z MentalClinic związana od początku działalności gabinetu.